Trio DZIVE

piatok, 12. apríl 2013 | Nekapri InnArt

Trio DZIVE vzniklo roku 2010 a svoju prácu predstavilo na prvej výstave   v októbri v priestoroch vtedajšej kaviarne Ex Cafe na Prepoštskej ulici. Slavomíra Ondrušová ukončila štúdium šperku, Natália Jarembaková na katedre Vizuálnej komunikácie a Ivana Šáteková maľbu. Počas štúdia na VŠVU ich rozdielne zameranie v tvorbe spájal spoločný prvok kresby. Tak sa predstavili aj na svojej prvej výstave, kde každá uchopila kresbu sebe blízkym jazykom.

Akciou LIVE painting sa predstavili aj českému publiku, kde priamo počas akcie fřesh fľesh, ktorá mala reflektovať súčasnú mladú umeleckú scénu na Slovensku a v Čechách vytvárali veľkoplošný obraz na mieste diania pred očami divákou.

Tento spôsob komunikácie cez kresbu s divákom neskôr využívaju na rôznych akciách ako Secret wars battle v Košiciach, zúčastnením sa na akcii Street art summit 2012         v Žiline, kde prizvali k triu dve "externistky" Katarínu Bell a Broňu Schraggeovú, ktoré to spoločne nandali  v maľovaní na stene na žilinskej stenici Zariečie 5 člennej skupine chalanov, zúčastnili sa aj maľovania     v Košiciach na street art comunication 2012 a vytvárali jednu z veľkoplošných malieb aj v Pezinku            na festivale Alternatívy v Drevone 2012.